Haber

Adana’da 6 Kişiyi Yaraladıkları İddiasıyla 3 Sanık Hakkında Dava Açıldı

Adana’nın merkez Sarıçam ilçesinde, 1’i tutuklu 3 sanık hakkında, husumet içinde oldukları 6 kişiyi yaraladıkları iddiasıyla “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 100 bin 150 bin 150 bin 150 bin TL hapis cezasıyla dava açıldı. Her biri 13 ila 20 yıl.

22 Ekim 2022’de Yeşiltepe Mahallesi’nde parkta otururken kurşun yarası ile tutuklanan MY ile gözetim tedbiri altına alınan FY ve MT hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, müştekiler ile sanıklar CY, EY, MB, MY, Ö.Y. ile S.Ö., Yeşiltepe Mahallesi’ndeki parkta otururken sanık MT’nin buradan geçtiği ve aralarında tartışma çıktığı belirtildi.

Tartışmanın ardından parktan ayrılan MT’nin bir süre sonra FY ve MY ile birlikte parka geldiği, sanıkların burada oturan müştekileri aracın içinden pompalı tüfekle yaraladıkları kaydedildi.

“Cinayete teşebbüs” hatasından 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası almaları istenen 3 sanık, iddianamede haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu