Haber

ASKİ, Adana ilçelerinde eş zamanlı içme suyu projeleri yürütmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ASKİ) Genel Müdürlüğü; Çukurova, Karaisalı, Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde eş zamanlı içme suyu projeleri yürütmektedir.

Merkez ilçeler ve kırsal mahallelerde içme suyu sorununu büyük ölçüde çözen ASKİ, sorunun devam ettiği yerleri tespit ederek yeni projeler hazırlıyor. ASKİ, söz konusu projeleri hızla hayata geçirerek vatandaşların sağlıklı ve kaliteli suya ulaşmasını hedefliyor.

Çalışmalar kapsamında Çukurova ilçesi Kabasakal Mahallesi Rüzgarlı Zirve mevkiinde içme suyu hattı yapan ASKİ ekipleri, bölgenin su sorununa son verdi. Kırsalda çalışmalarını sürdüren ekipler, Karaisalı ve İmamoğlu ilçelerinin çeşitli mahallelerine sağlıklı su ulaştırmak için içme suyu sınırları çiziyor. Bu çerçevede Karaisalı’nın Demirçit Mahallesi’nde yapılan yeni içme suyu deposunun inşaatı tamamlandı.

Ceyhan’ın Büyükmangıt, Küçükburhaniye ve Yılankale mahallelerini kapsayan içme suyu projesinde Yılankale Mahallesi sınırları içerisinde içme suyu kuyusu açılmış, suyun analizi yapılmış ve İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliğine uygun olduğu tespit edilmiştir. .

İl genelinde devam eden projeler kapsamında Kozan’ın Gedikli İlçesi’ne 6 bin 800 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı yapılıyor. Farklı çaplarda yeni nesil sağlıklı boruların kullanıldığı çalışma tamamlandığında bölgede eski boruların sık sık neden olduğu arızalar da son bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu